Dün, Bugün, Yarın

Toscana’dan İstanbul’a

Kurucumuz Renzo Rino Disperati, 1948’de Türkiye Cumhuriyeti’nin davetiyle Toscana’dan İstanbul’a geldi. Görev yeri, Atatürk’ün talimatıyla 1928 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk bahçıvan okulu olan Büyükdere Fidanlığı’ydı. Görevi; Rönesans’a dayanan İtalyan bahçecilik geleneğini, Türkiye’ye anlatmaktı. Kurucumuz Renzo Rino Disperati, Büyükdere Fidanlığı’nda beş yıl boyunca, hızla yeni kentlerini inşa eden genç Cumhuriyet’in ihtiyacına cevap verecek süs bitkilerini yetiştirdi ve ülkenin dört bir yanında görev alacak bahçıvanları eğitti.

Renzo Rino Disperati, İstanbul ve Türkiye’yi çok sevdi. 1953 yılında Büyükada’da ve 1960 yılında Yalova’da kurduğu bahçelerle hem Gardensa’nın hem de ülkemizde peyzaj sektörünün temellerini attı. Gardensa; zengin kültürüyle, iş disipliniyle, etik değerleriyle, yaratıcı kimliğiyle, güncel ve güçlü teknolojisiyle sektörün öncüsü ve okulu oldu.

İkinci Ve Üçüncü Kuşak Bir Arada

Bugün, ikinci ve üçüncü kuşak, Gardensa’da bir aradayız. Üretimden başlayıp, tasarımdan uygulamaya bir projenin tüm aşamalarını, eksiksiz, uçtan uca Gardensa çatısı altında tamamlıyoruz. Tasarladığımız, uyguladığımız her projeyle bilgimizi, birikimimizi, tecrübemizi de artırıyor, her yeni projeye hem kendimizden hem dünyadan yenilikleri de beraberimizde taşıyoruz.

Peyzajda Teknoloji Ve Dijital Dönüşümün Öncüsü

Hayatın her alanında büyük bir hızla yaşanan teknolojik ve dijital dönüşümün peyzaj sektörüne etkilerini heyecanla takip ediyoruz. Gelişen teknolojileri, hızla ve başarıyla uygulama süreçlerimize entegre ediyoruz. Hedefimiz; sektörümüzün geleceğine yön vermeye devam etmek ve tasarımda da dijital dönüşümün öncüsü ve okulu olmak.